Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатний індекс: 60750

NEWS

Моніторинг законодавства
Законотворчість у природоохоронній сфері: час «Х»
Професійна асоціація екологів України (ПАЕУ) консолідує зусилля найкращих представників екологічної спільноти та спрямовує їх на розбудову нашої країни. З цією метою ми зосереджуємо свої зусилля на перспективних і пріоритетних законопроектах з метою надання пропозицій профільному комітету Верховної Ради України. Нагадаємо, що наразі у Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради перебуває 143 законопроекти.

Екомоніторинг
Дані про стан забруднення повітря дрібнодисперсним пилом: відтепер безкоштовно та on-line
На сьогодні загальнодержавна автоматизована система «Відкрите довкілля» може поповнитися даними з уже понад 110 громадських постів моніторингу забруднення повітря та постів органів місцевого самоврядування. Це стало можливим завдяки початку співпраці між командами Save Dnipro (розробники SaveEcoBot) та ГО «Фундація Відкрите суспільство» (розробники проекту OpenAccess).

ЕКОЛОГІЧНА СТРАТЕГІЯ

Акценти в оновленій Екологічній стратегії: забезпечення безпеки чи сприяння сталому розвитку, захист довкілля чи зменшення екологічних ризиків? Частина 2
У статті проаналізовано шляхи досягнення спільних цілей при формуванні планів водного управління, розглянуто процес наближення водного законодавства України до екологічного права ЄС у сфері охорони довкілля та створення дієвого фінансового механізму природокористування. З огляду на формулювання Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЄСР) рівня прийнятності ризику, визначено, як дотримання окреслених рівнів водних ризиків сприятиме досягненню водної безпеки.

ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА

Екошпаргалка на вересень

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Перелік відомостей, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних
На початку червня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних» від 17 квітня 2019 року № 409, відповідно до якої розширено переліки даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, та збільшено кількість обов’язкових до відкриття наборів даних (з 616 до 887).
Про те, яка саме інформація в частині охорони навколишнього природного середовища є відкритою, та який орган повинен її надавати, наведено у статті.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Бізнес і громадськість
Розробка проектів містобудівної документації: участь громадськості. Нюанси та правові аспекти, які має знати суб’єкт господарювання
Розробка проектів містобудівної документації за участю громадськості регулюється законодавством України. Форма участі громадян у місцевому самоврядуванні передбачена ст. 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР. Відповідно до цього документа територіальній громаді надається право проводити громадські слухання — зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

ЕКОПЕРСПЕКТИВИ

Поводження з відпрацьованими мастилами (оливами): експериментальний проект
Наразі система поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) регулюється постановою КМУ «Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)» від 17 грудня 2012 року № 1221. Однак питання залишається відкритим, значна частина операцій з відпрацьованими мастилами (оливами), які належать до небезпечних відходів, відбувається у тіньовому секторі економіки.
Сім головних індикатів реформ сфери охорони довкілля: чек-лист для України
Кожен професійний еколог вже давно перестав чекати змін і допомоги від когось, однак є те, через що вирішення деяких питань зволікається, а це, зокрема, недосконалість чинного природоохоронного законодавства. Стаття має на меті проаналізувати проблемні, «вузькі» місця та окреслити завдання найближчих періодів для вже нового законодавчого органу влади!

СВІТОВИЙ ДОСВІД

Модернізуватися ніколи не пізно: чеський кейс впровадження інтегрованого дозволу
Уряд схвалив розроблену Мінприроди Концепцію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. Ecobusiness раніше публікував детальний огляд наслідків та перспектив упровадження концепції для бізнесу, а цього разу вивчимо досвід Чехії, яка проходила аналогічний шлях у 2002–2007 роках. Модернізацію одного із чеських підприємств аналізує Світлана Сушко, експерт Реформи скорочення викидів від великих спалювальних установок та підтримки імплементації Директиви ЄС про промислові викиди Команди підтримки реформ при Мінприроди.

АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Чергові «граблі» у визначенні розрахунку розмірів збитків, заподіяних наднормативними викидами забруднюючих речовин у повітря
Зменшення обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу є не тільки важливим євроінтеграційним зобов’язанням України. Перш за все мова йде про здоров’я та життя громадян. Звісно, українські підприємства не зменшать шкідливих викидів за одну мить. З цією метою було розроблено Національний план зі зменшення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок на період до 31 грудня 2033 року, в якому закладено перехідний період для підприємств.Водночас актуальним залишається питання відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

MUST BE ДЛЯ ЕКОЛОГА

Вимоги до зберігання відходів «під лупою»: протипожежні, санітарно-епідеміологічні, стратегічні
У цьому випуску журналу ми продовжуємо тему, яку порушили у випуску № 4/2019, стосовно вимог до зберігання відходів. У статті пропонуємо трохи помандрувати часом: повернутись у минуле, проаналізувати теперішнє та зазирнути у майбутнє й розглянути питання щодо протипожежних, санітарно-епідеміологічних, а також загальних вимог до зберігання відходів.

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

Waste revolution
Реєстрова карта об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів: усе, що необхідно знати екологу
Відповідно до наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 17 лютого 1999 року № 41 затверджено Інструкцію щодо складання реєстрових карт об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів. У статті роз’яснено порядок складання реєстрової карти та наведено приклад заповнення реєстрової карти для підприємства.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? – Маємо рішення
ТОП-10 запитань-відповідей
Серед запитань:

 • Як часто потрібно проводити контроль на викиди забруднюючих речовин в атмосферу на підприємстві?
 • Який термін зберігання небезпечних відходів на підприємстві до їх подальшої утилізації?
 • Як юридично правильно оформити зрізання повністю уражених короїдом дерев в лісопарковій зоні?
 • Паспорт тимчасового місця зберігання відходу та паспорт відходу — це одне й те саме?
 • Чи можна здійснювати оплату за викиди в атмосферу шкідливих речовин із залпових викидів, проведених розрахунково, чи обов’язково мають бути лабораторні вимірювання? У якому нормативному документі це прописано?
 • На машинобудівному підприємстві визначено місця для зберігання небезпечних відходів. Також є паспорти таких місць зберігання відходів. Чи потрібно паспорти реєструвати в департаменті екології облдержадміністрації?
 • Підприємство має декілька філій, розташованих в різних населених пунктах Дніпропетровської області, а юридично організація зареєстрована в Дніпрі. Куди необхідно подавати заяву на отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря?
 • Як оформити наказ і кого включити в комісію з оцінки технічного стану газоочисних установок на підприємстві?
 • Який порядок інвентаризації відходів виробництва на підприємстві, що займається деревообробкою та виробництвом дерев’яної продукції?
 • Чи може підприємство спалювати відходи паперу і картону у власній печі?
 • Як у формі № 1-ВТ врахувати відходи електронного брухту, які утворюються в кількості 1 г, 5 г?

ECOTRANSFORMATION

Лідер екоінновацій
Брикетування відходів: кейс МХП по впровадженню «зелених» технологій
Наша команда продовжує ретельно вивчати досвід компаній, які підтримують екологічний рух і розвиток «зеленої» економіки. Цього разу журнал «ECOBUSINESS» завітав на одне з підприємств агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (МХП), де застосовують «зелену» технологію — брикетування відходів. На Миронівському заводі з виробництва круп і комбікормів підібрали обладнання, яке дозволяє виготовляти брикети, що використовуватимуться як пальне для твердопаливних котлів. Наразі технологія дає змогу міксувати інгредієнти для більш ефективного використання різних відходів і складу брикетів. Варто зауважити, що виготовлення та використання брикетів не тільки економічно вигідне, а насамперед, це значно мінімізує вплив на довкілля та відчутно зменшує кількість відходів від діяльності підприємства.

Життя в стилі ЕКО

Екозаходи

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!