Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Моніторинг законодавства (серпень 2023)
У матеріалі систематизовано зміни в екозаконодавстві, що відбулися протягом серпня 2023 року. Перелічено закони України й акти Кабінету Міністрів України, накази профільних міністерств, які втратили або набули чинності.
Моніторинг проведено за розділами:

  •     надрокористування;
  •     охорона атмосферного повітря;
  •     охорона земель;
  •     водокористування;
  •     управління відходами;
  •     оцінка впливу на довкілля;
  •     лісокористування;
  •     кліматична політика;
  •     енергетична безпека;
  •     екобезпека;
  •     екоподаток.

 

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

Надія Соломатіна
Управління відходами – 2023: реформа системи у запитаннях і відповідях

Редакція вирішила систематизувати всі зміни, що відбулися після затвердження Закону України «Про управління відходами», і дізнатися, на що очікувати суб’єктам господарювання в подальшому в еколога-практика й експертки видання «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» Надії Соломатіної.

 

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Марина Тимошенко
Готуємося до змін: зобов’язання операторів із набранням чинності Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів

08 жовтня 2023 року набуде чинності Закон України «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів» від 20.09.2022 р. № 2614-IX, запровадження якого сприятиме підвищенню ефективності електронного врядування у сфері довкілля та реалізації уповноваженим органом державної екологічної політики щодо контролю над викидами та перенесенням забруднюючих речовин і відходів, а також надасть вільний доступ кожному громадянину до повної та правдивої інформації про стан навколишнього природного середовища. Детальніше про новий закон читайте в матеріалі Марини Тимошенко.

 

СУДОВА ПРАКТИКА

Визначення часу роботи джерела викиду i-тої забруднюючої речовини в режимі наднормативного викиду та її маси у фокусі Верховного Суду
Застосування Методики розрахунку розміру відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, у судовому провадженні є найбільш дискусійним і складним, порівняно з іншими природоохоронними методиками й таксами. У фокусі Верховного Суду питання визначення часу роботи джерела викиду i-тої забруднюючої речовини в режимі наднормативного викиду та її маси.

 

ЕКОАКЦЕНТ

Марина Тимошенко
Відновлення строків надання адміністративних послуг і видачі документів дозвільного характеру

У статті звертаємо Вашу увагу, що нещодавно було відновлено строки надання адміністративних послуг і видачі документів дозвільного характеру, що були зупинені постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 р. № 165. 

 

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

Євген Шмурак
Що таке побічні результати, або Найбільш відомі невиправлені помилки перекладу в історії управління відходами в Україні

У матеріалі йдеться про помилки перекладу, які, на суб’єктивну думку автора, потрапили до законодавства України про відходи і залишилися невиправленими.

 

ЕКОАКЦЕНТ

Громадські слухання в режимі відеоконференції: особливості проведення й інформування громадськості
Із 31 липня 2023 року уповноважені органи, що здійснюють оцінку впливу на довкілля, мали забезпечити проведення громадських слухань. Проте правовий режим воєнного стану, а також безпекова ситуація в країні викликає питання щодо їх доцільності. До яких нововведень бути готовими суб’єктам господарювання – читайте в матеріалі. 

 

НАДРОКОРИСТУВАННЯ

Сергій Карагодін
Надання спеціального дозволу на користування надрами

У матеріалі детально окреслено питання щодо:

  •     способів надання спеціального дозволу на користування надрами; 
  •     позиції Держгеонадр;
  •     документів, що необхідні для отримання спецдозволу;
  •     рішення про надання або відмову в наданні спецдозволу;
  •     повторної подачі документів на розгляд.

 

АКТУАЛЬНЕ РОЗ'ЯСНЕННЯ

Юлія Шупик
Моніторинг, звітність і верифікація парникових газів

У статті розглянуто основні аспекти моніторингу, звітності та верифікації парникових газів українськими підприємствами, розглянуто процеси моніторингу, складання звітності та верифікації, а також їхню важливість для досягнення сталого розвитку, зменшення викидів парникових газів і дотримання міжнародних зобов’язань.

 

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

Людмила Хоміч
Управління полігонами: що потребує уваги в контексті реформування управління відходами

У межах реформування управління відходами окремим питанням є експлуатація полігонів. Публікуємо першу частину матеріалу нашої постійної експертки Людмили Хоміч, у якому вона надала роз’яснення щодо ситуації з підзаконними нормативними документами, що регламентують експлуатацію полігонів, а також детально описала орієнтовні вимоги Правил технічної експлуатації полігонів, припинення експлуатації, рекультивації та догляду за полігонами після припинення їх експлуатації.

 

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

Вікторія Міхєєнко
Способи поводження з відходами від руйнувань в Україні

Унаслідок повномасштабної війни в Україні зруйновано чимало об’єктів. У статті розглянуто способи поводження з відходами, що залишаються після руйнувань, зумовлені бойовими діями, терористичними актами, диверсіями або проведенням робіт із ліквідації їх наслідків. Також експертка Вікторія Міхєєнко звернула увагу на такі питання:

  • чи підлягає оцінці впливу на довкілля діяльність щодо операцій із поводження з відходами від руйнувань;
  • чи потрібен спеціальний дозвіл на управління відходами руйнувань;
  • як здійснювати облік відходів від руйнувань.

 

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

Вікторія Міхєєнко
Відходи чи багате гумусом добриво?

Мінрегіонрозвитку розроблено Правила компостування біовідходів їх утворювачами на присадибних, дачних і садових ділянках, затверджені наказом від 13.06.2023 р. № 489. Хоч Правила не поширюються на промислове виробництво компосту спеціалізованими підприємствами, але можуть бути використані іншими суб’єктами, які здійснюють компостування. У матеріалі знайдете корисну інформацію щодо основних правил і технічних особливостей цього процесу.

 

ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА

Ірина Швець
Боротьба з карантинними рослинами

Своєчасний початок ліквідації карантинних організмів і очищення земель є складником екологічної діяльності. Ефективне знищення бур’янів демонструє підвищену відповідальність за належне утримання земельних ділянок їх власників та орендарів, прилеглої території суб’єктів господарювання, що регламентовано низкою законів України та Земельним Кодексом України. Якщо у ваші штатні обов’язки входить санітарний і фітосанітарний контроль за територією підприємства, тоді цей матеріал саме для вас.

 

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Юлія Георгієва
15 тестових запитань щодо порядку проведення перевірок органами державного нагляду (контролю)

Цього разу авторка Юлія Георгієва пропонує перевірити знання щодо порядку проведення перевірок органами державного нагляду (контролю). За допомогою ґуґл-форм маєте можливість отримати результати тестування на власну пошту.

 

НАДРОКОРИСТУВАННЯ

Людмила Хоміч
Регулювання повернення супутньо-пластових вод у поглинаючий горизонт

Наша експертка Людмила Хоміч у матеріалі звертає увагу на те, що повернення СПВ нині підпадає під затроїне державне регулювання, що є невиправданим, обтяжливим для надрокористувачів, передбачає додаткові фінансові та часові витрати, формує негативний інвестиційний клімат, гальмує та перешкоджає процесам внутрішнього нафтогазовидобутку, і пропонує власне вирішення цього питання. 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!